22 Nisan 2015 Çarşamba

ORİFLAME NORMAL VE KARMA CİLTLER İÇİN YÜZ YIKAMA JELİ HAKKINDA DENEYİMLERİM     Merhabalar Efendim,

O kadar çok şey var ki yazılacak. Ancak vakit buldukça yazıyorum işte. Liste yaptım en sonunda unutmayayım diye. Yaşlanıyor muyum ne :)

     Uzun süredir kullandığım Oriflame Normal ve Karma ciltler için yüz yıkama jeli ile aslında başlarda iyi anlaşıyor gibiydik. Fakat bu aralar havaların dengesizliğinden midir,nedir cildim asimile oldu adeta desem yeridir.

     Hassas bir cildim olduğunu her seferinde vurguluyorum gerçi ama buna rağmen Oriflame ürünlerini daha korkusuzca kullanıyorum. Gerek parfümleri gerekse cilt bakım ürünleri Avon ürünlerinin aksine cildimde herhangi bir reaksiyona yol açmadı. Ama anti parantez belirtmek isterim ki son zamanlarda kullandığım Avon havyar özlü cilt bakım seti şaşırtıcı bir şekilde alerjik bir tepkimeye yol açmadı ve favori ürünler arasında yerini aldı. Her neyse bu ayrı bir yazı konusu zaten.


     Ürünü sadece akşamları kullanıyorum. Bazen fırça ile bazen de parmaklarımla masaj yaparak tüm yüzüme uyguluyorum. Fırça ile her gün cilt temizliği yapmak cildi yoracağından 2 yada 3 günde bir cildi fırça ile temizlemek kafidir. Ürünün derinlemesine bir temizlik yaptığını söyleyemem. Ama kötü de diyemem. Yani cildinizde derinlemesine bir temizlik seviyorsanız ürün size yeterli gelmeyebilir. Ancak derinlemesine cilt temizliği yapan ürünler benim cildimde aşırı kurumaya ve pul pul dökülmelere yol açtığı için ben tercih etmiyorum. T bölgem yağlı yanaklarım ise kuru olduğu için ben normal/karma ciltler için olanını tercih ettim. Yine de özellikle yanaklarımda aşırı derecede kuruma problemiyle karşı karşıyayım maalesef.
     200 ml'lik pompalı bir şişede olan ürün kullanım açısından oldukça konforlu. Oriflame ürünlerinde dikkatimi çeken bir konu da,ürünlerin neredeyse çoğunda hiç bir Türkçe açıklamaya yer verilmiyor olması. Bazılarında kısaca mesela "kapatıcı" gibi bir ibare yer alıyor. Çoğunda ise hiç bir Türkçe açıklama yok. Yani ürün hakkında hiç bir bilgisi olmayan ve yabancı dil bilmeyen biri alsa ürünün ne olduğunu bilip kullanamaz.     Oldukça yoğun kıvamda bir ürün olduğundan bir hayli de bereketli. Epeydir kullanmama rağmen daha yarısına bile gelmedim.


     O kıvamlı yapıya göre gördüğünüz gibi köpük köpük olan bir temizleyici değil. Yüzümü ve ellerimi hafif ıslatıp uygulamama rağmen ancak bu kadar az bir köpürme ile cildi temizliyor. Bu ürüne bir müddet daha şans vereceğim. Belki mevsim geçişlerinden böyle cildimde kurumaya yol açmıştır diye düşünerekten. Cildimde sıkıntı yaratmaya devam ederse bende makyaj fırçalarımı ve süngerlerimi bu ürünle temizler,cildim için başka ürün arayışına geçerim ne yapıyım :) Laf aramızda fırça ve sünger temizliğinde cilt temizliğinden daha başarılı.

     Eveet geldik bir #ürünincelemesi nin daha sonuna. Efendim ben deniz Feride'den yazması sizden okuması. Hoşçakalın :) :)

2 yorum:

  1. Oriflame ürünlerini Avon'a göre daha çok beğeniyorum. İkisininde cilt bakım ürünleri benim hassas cildime pek iyi gelmiyor ama Avon hep son kullanma tarihi geçmiş ürün gönderiyor. Oriflame de öyle bir sorun yaşamıyorum yıllar önce aldığım saç losyonunun son kullanma tarihi daha yeni doluyor. Avon'dan alışveriş yapıyorsanız buna dikkat etmenizi öneririm

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aa hiç dikkat etmemiştim daha dikkat edeceğim bundan sonra. Tesekkur ederim

      Sil